АЛЬФА-ГРАВІТІ інструктор. Журнал FREE time, літо 2015

АЛЬФА-ГРАВІТІ

АЛЬФА-ГРАВІТІ інструктор

 

Тисячоліттями людина прагне до вдосконалення власного тіла, пошуку в собі нових граней та можливостей. Нам відомі олімпійський спорт у Європі, єдиноборства та йога в Азії, бейсбол в Америці тощо. Мені трапилась нагода познайомитися з групою ентузіастів, які відроджують слов’янський вид фізичної культури, – козацьке розтягування, осучаснюючи його та адаптуючи до реалій новітнього світу. Своє заняття вони називають Альфа-гравіті, а з тілом та свідомістю людини працюють через зміну точок та напрямку дії гравітації.

Особисто я вперше випробував на собі Альфа-гравіті понад рік тому. Відчуття були змішані: з одного боку, тіло знаходилося в абсолютно новій системі координат, і рухи, які, здавалося, виконати легко, виконувались дуже важко, а з іншого боку – було повне відчуття гармонії та абсолютної віддачі тіла, коли працює кожний м’яз на рівні власних можливостей.

Поговорити про культуру Альфа-гравіті мені вдалося з командою однодумців, які розвивають цей рух у Луцьку, – це  Ростислав Максимчук, Деметру Компанієць, Зоряна Рабан та Сергій Піліні.

 

Особистий досвід

 

Ростислав Максимчук: «Я очолював металообробне підприємство, перебував у бізнесі. Завдяки роботі я познайомився із засновником руху Володимиром Єзерським, який, власне, і запросив мене на заняття. Уже після першого заняття о 6-й ранку я відчув, що вправи дають надзвичайний приплив сил. Так минув тиждень: щоранку я відвідував заняття, на які мене просто тягнуло. Всі бізнес процеси та управління майже сотнею працівників вимагали від мене повної віддачі процесу. На певному етапі тренувань я зрозумів, що вони додають мені сил та енергії, а рішення, які я приймав у процесі роботи, стали більш креативними та несподіваними. Згодом я зробив на підприємстві власний зал із тренажером, де займались мої друзі, знайомі. Підсвідомо я зрозумів, що мені імпонує це заняття, воно вносить суттєві зміни в моє життя та життя інших, і прийняв рішення змінити сферу діяльності та почати розвивати цю справу. Я закрив усі бізнес процеси та на даний момент займаюсь суто Альфа-гравіті. Я відкрив перший зал Альфа-гравіті в Луцьку, на якому був присутній і засновник руху. Згодом переїхав на рік в Одесу: навчався Альфа-гравіті, випрацьовував методику та програму, відкрив зали, провів навчання інструкторів. Тепер я в Луцьку, у мене є команда однодумців та власна студія-лабораторія, в якій ми популяризуємо рух Альфа-гравіті».

 

Деметру Компанієць: «Сам я родом із Запоріжжя. Певний час у моєму місті проживав автор та співзасновник Альфа-гравіті  Володимир Єзерський. Ми були знайомі з 2004 року, а в 2007 Володимир  на основі досліджень слов’янських традицій почав займатися системою, яку назвав Альфа-гравіті: з’явилось перше експериментальне обладнання, комплекси вправ. А вже в 2010 році було отримане авторське свідоцтво та патенти на тренажер Альфа-гравіті. У 2011 році Єзерський переїхав у Луцьк. У 2012 році в Одесі я спробував Альфа-гравіті в більш осучасненому варіанті. З того часу я сам експериментував з тренажером. У 2013-2014 рр. я був свідком того, як в Одесі відкрилось більше десятка клубів Альфа-гравіті.  В ті  часи ми з Ростиславом удвох виходили на світанку, вішали тренажер на пляжі та займались, займалися також у залах, їздили по області та школах. У певний момент Ростислав повернувся в Луцьк, а я – назад у Запоріжжя. Проте бажання та потреба в заняттях Альфа-гравіті нікуди не зникли. За цей рік я отримав професійну спортивну освіту, написав дипломну роботу на тему «Сучасні види фітнесу та Альфа-гравіті як сучасний вид фітнесу». Після того зрозумів, що Альфа-гравіті потрібно виводити в сучасний вид спорту, бо воно відмінне від фітнесу. Місяць тому я переїхав до Луцька, де тепер ми активно вчотирьох працюємо над розробкою методики та популяризацією Альфа-гравіті в Луцьку».

 

Зоряна Рабан: «Я починала займатись у Ростислава. В мене була післяродова депресія, викликана проблемами з хребтом та м’язовим корсетом через надмірну вагу під час та після пологів. Півроку я пробувала масаж, йогу, реабілітацію, мануальних терапевтів, проте ніщо не допомагало. Уже після першого заняття Альфа-гравіті відчула позитивний ефект, а через два місяць занять уперше без болю в спині взяла власну дитину на руки. В мене відновилась вага, зникнули всі проблеми із м’язовим корсетом. Вже тоді я вирішила для себе, що хочу нести ці знання в світ, тренувати та допомагати іншим. Зараз я вагітна вдруге і займалась Альфа-гравіті до п’ятого місяця вагітності».

 

Сергій Піліні: «Років п’ять тому в мене виникло питання підтримки власного тіла в належному стані. Починав із занять TRX, потім займався танцями, але в обох випадках  виникали інші питання: проблеми з тиском чи суглобами. Коли в Луцьку два роки тому відкрилась перша студія Альфа-гравіті, я прийшов на тестове заняття до Ростислава. Було дуже незвично, але ефект був приголомшливий. Уже після перших тренувань я відчув надзвичайне розслаблення в тілі. Спочатку в мене почала підвищуватись стресостійкість, згодом зникнули непотрібні думки, прийшло розуміння того, що це заняття може відновити мій опорно-руховий апарат. Через півроку я отримав у рази більше, ніж очікував: я повністю змінив власне тіло і вже тепер, через два роки, розумію, що розвитку немає меж».

 

ЗАРОДЖЕННЯ КУЛЬТУРИ

Альфа-гравіті – це тренажер, який складається з чотирьох мотузок з кріпленнями, прикріплених до стелі особливим способом: два для рук і два для ніг. Тренування по системі Альфа-гравіті дає тілу енергії, відновлює сустави, позитивно впливає на укріплення скелета, витягує хребет, робить тіло гнучким, відновлює нервову систему та сердечно-судинну.

Альфа-гравіті – це пряма точка входу до еволюції та до потенціалу, що закладений у людині. Це легко перевіряється, кожен може відчути це на собі з першого заняття.

Методологія та класифікація Альфа-гравіті лише розробляється, але культура вже поширилась по всій планеті: є інструктори на Балі, в Тайланді, в Москві, Сочі, Китаї.

В Альфа-гравіті людина вже від початку тренування знаходиться в стані повної роботи тіла і всі процеси зжимання та розтискання м’язів відбуваються абсолютно по-іншому.

 

ПРО ОСОБЛИВІСТЬ КУЛЬТУРИ АЛЬФА-ГРАВІТІ

Свідомість пов’язана з тілом та навпаки. Одним із інструментів Альфа-гравіті є те, що в безопорному стані в людини починають проявлятися всі слабкі місця, з якими проводиться основна робота. Відбувається процес зміни, укріплення м’язів, знімається фізична скутість, і як наслідок – проходять зміни в мисленні. Під впливом цього міняється методика тренування, і людина починає відкривати в собі нові можливості. Цей процес постійний.

У звичайному стані, на двох ногах, гравітація діє на людину, здавлюючи суглоби. В Альфа-гравіті ми працюємо з гравітацією, яка діє рівномірно та одночасно на чотири опорні точки людини: дві ноги та дві руки.

Практика Альфа-гравіті відрізняється від козацького розтяжного турника. У нас особливий вид кріплення, коли задіяні всі чотири пальці рук.  Тиск відбувається на ті місця, де беруть свій початок сухожилля. Заповнення фасинальними тканинами м’язових волокон у розтягнутому стані відбувається не за рахунок напруження та підтягування, як при звичайному занятті спортом, а за рахунок розтягнення та рівномірного наповнення.

Групові заняття з Альфа-гравіті можливі. Підбирається група з трьох людей, з більш-менш однаковими задатками і тренер показує базовий комплекс вправ, які виконуються по черзі. Перевагою цього підходу є передача миттєвого досвіду від учня до учня.

 

ПРО РЕАБІЛІТАЦІЮ

Деметру був юристом, відчував старі травми, отримані від занять професійним спортом у юності. Заняття Альфа-гравіті допомогли скинути йому 25 кг зайвої ваги, докорінно змінити погляди на життя.

У нас займався чоловік із серйозними травмами, отриманими внаслідок катання на лижах та після інсульту. Його тіло повноцінно не працювало. Комбінуючи Альфа-гравіті, фізичні навантаження та масаж, він залікував усі травми, знову став на лижі та втратив 20 кг зайвої ваги. Його життя міняється неймовірними темпами у кращий бік.

Таксист, який мав дві спинні грижі та лікувався 13 років, завдяки постійним  заняттям перестав вживати ліки та вилікував хвороби. Його життя стало повноцінним.

Людина, яка ніколи не ставала на п’яту (через фізичну ваду п’ята завжди була на 5 міліметрів вище стопи), після першого заняття стала обома п’ятами на землю та заплакала.

У залі в Луцьку займалась дівчинка 9 років зі сколіозом. Вона повністю відновилась, а згодом батьки привели на тренування ще близько половини класу. Це факти, які легко перевірити.

У реабілітаційній групі людей від 30 до 60 років, які постійно тренувались, абсолютна більшість відмовилась від хімії та ліків.

 

ПРО УНІКАЛЬНИЙ ПОГЛЯД НА ЛЮДИНУ

Ми дивимось на людину як на сукупність тканин, причому кістки – це теж тканина, проте дуже тверда та міцна. Всі тканини знаходяться в натягнутому стані і вплив відбувається на всі тканини та тіло одночасно. Навіть, коли людина просто в підвішеному стані – робота відбувається, починають проявлятися сильні та слабкі сторони.

Унікальність в тому, що одночасний вплив на всі системи в тілі синхронізує їхню роботу і підтягує слабкі місця, вирівнюючи баланс сил в організмі. Цей ефект досягається моментально, адже робота триває 5 хв на тренажері, 10 хв відпочинку і так три рази за тренування.

Кожний крок тренувань – індивідуальна робота. Одні люди можуть з перших тренувань висіти годинами і робити різні комплекси вправ, для інших навантаження мають бути зменшені. Враховуються всі фактори: генетичні, стан здоров’я, віддача на тренуваннях та потреба в них.

З перших тренувань людина виконує базовий комплекс вправ. Якщо тренування направлене на реабілітацію – цей комплекс спрощується. Згодом, коли тіло укріпилось, а свідомість готова – починається етап імпровізації, коли людина виконує елементи, прислухаючись до власного тіла та потреб.

Завдання інструктора – щоб виконувався принцип «не нашкодити».  Інколи людина може почати виконувати елементи, які межують з травматизмом.

В патенті про Альфа-гравіті вживається слово «патерни» – набір стереотипних поведінкових реакцій або послідовних дій. Патерни  в процесі занять знімаються, стан людини стає більш контрольованим, підвищується витривалість, по-новому починає працювати мозок.

Самодостатність, трішки вищий рівень самоусвідомлення, ніж був до початку занять, молодість та вигляд на 10-15 років молодше ровесників – ось головні риси, що відрізняють людину, яка в культурі Альфа-гравіті.

Записав Ігор Семенюк

alfa gravity instrutor

Leave a Reply